Jak wybrać obraz religijny do domu?

Obrazy religijne powinny być ważnym elementem w życiu katolika. Obrazy malowane na płótnie przedstawiają sylwetki świętych, scenki z życia świętych, czy Trójcę Świętą, która powinna towarzyszyć każdemu z nas. Jak wybrać obraz religijny do domu? 

Co jest najważniejsze

Zastanawiając się nad wyborem obrazu religijnego do domu warto zastanowić się, który święty jest nam wyjątkowo bliski. Może wybór padnie na podobiznę świętego, który jest naszym patronem? Może św. Ojciec Pio, św. Faustyna, czy św. Andrzej Bobola są nam bliscy? 

Bardzo często wybierany jest obraz Matki Boskiej. Najczęściej katolicy decydują się na obraz matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Popularnym tematem obrazów religijnych jest Ostatnia Wieczerza, czy Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny.

Kolejnym obrazem religijnym, który bliski jest sercu wielu katolików jest wizerunek Ojca św. Jana Pawła II. Wielu osobom również obecny Papież Franciszek jest bliski i bardzo chętnie wieszają jego wizerunek w swoich mieszkaniach. 

Jak rozwiesić obrazy religijnego

Wieszając obrazy religijne w domu trzeba mieć na uwadze, że nie są to obrazy, które mają być dekoracją mieszkania. Walor dekoracyjny jest dodatkowym atutem obrazów religijnych. Najważniejsze w rozmieszczeniu obrazów religijnych nie jest stworzenie domowej galerii sztuki. Obrazy religijne powinny być umieszczone w tej części mieszkania, która jest naszą oazą spokoju, w której możemy pomyśleć, zastanowić się, czy odmówić modlitwę.