Co podarować księdzu z okazji Komunii Świętej

W Polsce komunia święta dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej rodziny. Od dawna przyjęło się, że z okazji przygotowywania dziecka do komunii świętej, grupa rodziców kupuje prezent dla księdza czy siostry zakonnej. Co dobrze sprawdzi się w tej roli? Piękne naczynia liturgiczne wykonane z najwyższą starannością, z pewnością będą doskonałym prezentem szczególnie w mniejszych kościołach, w których są niższe środki przeznaczone na wyposażenie.

Piękne naczynia liturgiczne z https://www.meritohurt.pl/artykuly-liturgiczne/naczynia-liturgiczne.html jako pomysł na prezent dla księdza
Trudno wyobrazić sobie kościół bez naczyń liturgicznych. To właśnie z nich korzysta się podczas liturgii świętej w najważniejszych jej momentach. Naczynia liturgiczne znajdują się zatem w każdym kościele czy kaplicy cmentarnej, ale nigdy nie zaszkodzi nowy komplet. Komplet naczyń liturgicznych to doskonały pomysł na prezent dla księdza prowadzącego grupę dzieci do komunii. Takie naczynia będą prezentem symbolicznym, który jednocześnie z pewnością zostanie bardzo dobrze wykorzystany.

Co innego na prezent dla księdza


Wszelkie dewocjonalia to najlepszy pomysł na prezent dla księdza. Osoby duchowne zwykle cieszą się z różnego rodzaju drobnych gadżetów, które są symbolem wiary. Prezent nie musi być drogi – ma jedynie wyrażać pamięć i być symbolem wdzięczności. Oczywiście z takiego prezentu można zrezygnować, jednak zdecydowanie jego wręczenie pozostaje w dobrym tonie w polskiej kulturze.