Czym odznacza się różaniec obrączka?

Czym odznacza się różaniec obrączka?

Różaniec obrączka to dobre rozwiązanie dla każdego katolika, który chce w każdej chwili móc oddać się modlitwie różańcowej, bez konieczności noszenia ze sobą tradycyjnego różańca. Czym cechuje się różaniec na palec? Na którym palcu należy go nosić? O czym pamiętać?

Modlitwa różańcowa

Modlitwa różańcowa jest jedną z najważniejszych modlitw w chrześcijaństwie. Osoby regularnie odmawiające modlitwę skorzystać mogą z wygodnego różańca na palec, który będzie im towarzyszył w każdej sytuacji. Różaniec obrączka dostępny jest w wielu kolorach i rozmiarach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Bez problemu dopasujemy pierścionek do naszej dłoni i unikniemy zgubienia przedmiotu. W ofercie sklepów z dewocjonaliami znajdują się złote i srebrne obrączki z grawerami lub proste, metalowe pierścionki. Na uznanie zasługuje:

  • dyskrecja,
  • praktyczne zastosowanie,
  • unikalne wzornictwo,
  • możliwość odbycia modlitwy zawsze i wszędzie.

Różaniec obrączka – na którym palcu nosić?

Warto zauważyć, że Kościół katolicki nie określił, na którym palcu powinniśmy nosić obrączkę tego typu. Wybór umiejscowienia jest zatem kwestią indywidualną i zależy od naszej wygody. Pod uwagę warto wziąć swobodę w obracaniu pierścionkiem i łatwy dostęp podczas modlitwy. Pamiętajmy o tym, że przyjęło się noszenie różańca w formie obrączki na serdecznym palcu, czyli na tym samym, co obrączkę ślubną. Wyjątkowy różaniec będzie nam towarzyszył bez przerwy, w każdym momencie naszego życia. Plusem jest fakt, że w dowolnej chwili oddamy się modlitwie.