Kreatywne spędzanie czasu w święta

Rozpoczął się listopad, a to oznacza, że do przestrzeni publicznej wkrótce zawitają ozdoby bożonarodzeniowe. Galerie handlowe będą kusić tysiącami „idealnych” prezentów, a my głowić się będziemy kogo zaprosić (a kogo lepiej nie) na wigilijną kolację. Posiłek to jednak nie wszystko.

Nie on tworzy ten niepowtarzalny klimat, za którym będziemy tęsknić przez kolejny rok. Święta to przygotowania, czas wyczekiwania i ten błogi okres już po wigilijnej kolacji. W ostatnim czasie mieliśmy wiele momentów, w których byliśmy zamknięci wraz z rodziną w czterech ścianach. Wiemy, jak źle znoszą to dzieci. Co zrobić, by w okresie świątecznym nie zwariować?

Wyjdź na spacer

Nic tak nie rozładowuje napięcia, jak przechadzka na świeżym powietrzu. Gdy do tego dojdzie kwestia spożywania wielu wykwintnych posiłków, powodów do spaceru robi się więcej. Bez względu na to, czy święta będą białe, rodzinny spacer wyjdzie nam tylko na plus.

Dzieci będą miały szansę się wybiegać, dorośli zaś zyskają chwilę względnego spokoju, by porozmawiać. Jeśli zaprosiliśmy gości, możemy pokazać im okolicę. Zawsze to jakieś urozmaicenie.

Dzieci potrzebują rozrywki

W tym szczególnym okresie zabawy powinny być dostosowane do okoliczności. Po rozpakowaniu prezentów pewnie nie trzeba będzie zachęcać najmłodszych domowników do zagospodarowania sobie czasu. Zanim jednak to nastąpi, musimy zadbać o to, by maluchy się nie nudziły. Stanowczo odradzamy zabawy z udziałem choinki. Efektem może być dużo płaczu, odłamków dekoracji i konieczność sprzątania.

Warto wykorzystać inne elementy. Dziecięcą kreatywność z pewnością pobudzą figurki do szopki. Dzięki nim pociechy będą mogły tworzyć własne historie, które nierzadko wywołają zdumienie na naszych dorosłych (przyzwyczajonych do szablonowego myślenia) twarzach. Figurek do szopki, dostępne w sklepie internetowym Meritohurt można użyć na tysiąc sposobów. Ustawienie betlejemskiej stajenki jest tylko jednym z nich. Spróbuj dołączyć do zabawy, a przekonasz się, jak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy malucha. Bliskość i rodzinna atmosfera jest w święta szczególnie ważna.