Tam, gdzie złoty medalik, tam opieka Matki Boskiej

Dbając i troszcząc się o swoich bliskich, chcemy dla nich jak najlepiej i często, w głębi serca przelewamy na nich wszelkie wyrazy serdeczności. W wierze katolickiej, materialnym przejawem dobrych uczuć jest obdarowanie kogoś dewocjonaliami, które dzięki swojej bogatej symbolice, często mają wielkie znaczenie i ciekawą historię, wartą zapoznania. Złoty medalik Niepokalanego Poczęcia może być tego dobrym przykładem, który jako prezent, sprawdzi się dla każdego.

Skrawek niezwykłej historii 

Bogata historia medalika, którego początki sięgają pierwszej połowy XIX wieku, ma związek z objawieniem się Matki Boskiej, Katarzynie Laboure, która była kandydatką do Zakonu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Niesamowita opowieść, kończąca się prośbą świętej o wybicie medalika, zakończyła się przeniesieniem objawienia w realia codzienności i od tego czasu zaczęła się produkcja tych biżuteryjnych dewocjonaliów.

Piękno z głęboką wiarą

złoty medalik
Złoty Medalik

Złote medaliki z Matką Boską przetrwały w obiegu do dziś i znane są każdemu katolikowi. Każdy szczegół tej drobnej biżuterii ma znaczenie symboliczne i przypomina o ważnych, biblijnych wydarzeniach.

Myśląc zatem o pomyśle na prezent podczas imprezy o charakterze kościelnym, warto wziąć pod uwagę zakup medalika z podobizną Matki Boskiej. Darując go dzieciom, warto spędzić z nimi efektywny czas, na wytłumaczeniu znaczenia przedstawianych symboli, aby te wiedziały, że od tej pory postać świętej jest obecna w ich życiu.