Co zawiera wyprawka komunijna?

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest dla każdego dziecka bardzo dużym przeżyciem, dlatego też warto przygotować się do tego szczególnego dnia. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo co powinna zawierać wyprawka komunijna.

Różaniec komunijny

Różaniec jak powszechnie wiadomo jest podstawowym elementem każdej wyprawki. Różaniec komunijny https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html najprawdopodobniej towarzyszyć będzie dziecku przez całe życie, dlatego też warto postawić na droższe modele. Jeszcze kilka lat temu królowały jedynie czarne i białe różańce, które dobierane były według płci dziecka. W dzisiejszych czasach jest zdecydowanie szerszy wybór. Na rynku dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi ciemno-bordowe różańce albo drewniane różańce, które bardzo często wyróżniają się niesamowitym zapachem róży.

Medalik na szyję

Oprócz różańca komunijnego warto rozejrzeć się także za medalikiem na szyję dziecka pierwszokomunijnego. Każde dziecko, które przyjmuje sakrament Pierwszej Komunii Świętej powinien mieć elegancki łańcuszek z medalikiem albo krzyżykiem. Godne polecenia są przede wszystkim srebrne łańcuszki. W tym konkretnym przypadku pamiętać należy jednak o tym, aby zwracać uwagę na próbę srebra. Jak powszechnie wiadomo im wyższa próba, tym łańcuszek jest lepszy jakościowo. Można wybrać medalik nie tylko z wizerunkiem Pana Jezusa, ale również łańcuszek z wizerunkiem Matki Bożej. Dużą popularnością cieszą się również zwykłe krzyżyki.