Świece ołtarzowe – jak odpowiednio je wybrać?

Świece ołtarzowe pełnią w Kościele katolickim niezwykle ważną funkcję. Są one obecne podczas wszystkich wydarzeń kościelnych czy licznych świąt. Co więcej, posiadają także bardzo szeroką symbolikę. Nie każda z osób wierzących wie też o tym, że wyróżnia się kilka rodzajów świec liturgicznych – poza ołtarzowymi, również na komunię, chrzciny albo śluby. Wszystkie jednak powinny prezentowa się niezwykle estetycznie i być ozdobione odpowiednią symboliką.

Jaka jest symbolika świec ołtarzowych?

W dawnych wierzeniach płomień świecy liturgicznej stanowił niejako formę materializacji wiary. Warto tutaj dodać, że w wierze chrześcijańskiej pali się tylko i wyłącznie oliwę albo wosk, które uważane są za naturalne produkty otrzymane od samego Boga. Co więcej, sam wosk jest symbolem człowieczeństwo, ale też i czystości.

Świece liturgiczne – czym należy się sugerować przy ich wyborze?

Świece liturgiczne w Kościele katolickim towarzyszą każdej mszy świętej i innym uroczystościom, są zatem obecne w trakcie świąt i wszystkich innych wydarzeń kościelnych. Takie świece ołtarzowe bez problemu można dostać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Pamiętajmy jednak o tym, że występują one w różnych rozmiarach, a także kolorystce. Co więcej, należy je też odpowiednio dobrać do okazji, a zatem inne kupujemy na komunię, a inne na chrzciny czy ślub. Warto zwrócić też uwagę na ich stronę estetyczną i symboliczną oprawę takich świec.