Kolędowe dewocjonalia

Czym są dewocjonalia? Przedmiotami kultu religijnego, bez których prawdziwemu katolikowi trudno jest się obejść. Dewocjonalia to różańce, medaliki, obrazki święte, krzyżyki, świece przypisane różnym sakramentom oraz zestawy kolędowe jak https://www.meritohurt.pl/komplety-koledowe.html.

Co to jest zestaw kolędowy?

Za zestawem kolędowym wielu ogląda się wtedy, kiedy za chwilę ma zawitać kolęda. Mimo, że ksiądz z kolędą odwiedza domy katolików każdego roku, to w wielu rok rocznie jest ten sam problem. Skąd wziąć zestaw kolędowy i co wchodzi w jego skład.
Zestawy kolędowe dostępne są, w okolicy świąt Bożego Narodzenia, w sklepach sprzedających dewocjonalia.

Co potrzebne do przyjęcia kolędy?

Prawie każdy wie, że kolędę przyjmuje się przy stole nakrytym białym obrusem, na którym znajdują się elementy zestawu kolędowego.
Najczęściej w skład zestawu kolędowego wchodzi krzyż stojący, świeczniki razem ze świeczkami oraz kropidło. W niektórych zestawach dodatkowo dochodzi jeszcze talerzyk lub miseczka na wodę święconą.
Zestawy wykonane są z metalu i występują w kolorach złotym lub srebrnym. Wszystkie zestawy kolędowe, które można znaleźć na rynku, wyglądają bardzo dostojnie ponieważ przeznaczone są do bardzo dostojnej okoliczności jaką jest wizyta duszpasterska. Tak udekorowany stół w domu, który przyjmuje księdza po kolędzie wygląda bardzo ładnie i świadczy o szacunku domowników, danego domu, do swojej wiary. Zestawy kolędowe powinno odpowiednio się zabezpieczać i chować na cały rok w wiadome miejsce.