Co warto wiedzieć na temat Nowenny do św. Peregryna?

Nowenna do św. Peregryna cieszy się coraz większą popularnością. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, czym jest właściwie ta wyjątkowa modlitwa. Dobrze byłoby więc poznać zasady nowenny do św. Peregryna oraz dowiedzieć się, komu jest ona polecana w szczególności. 

Nowenna do św. Peregryna – jakie są jej zasady?

Nowenna do św. Peregryna nie jest jakoś szczególnie skomplikowana. Pierwszym etapem jest odmówienie tak zwanej modlitwy początkowej. Następnie, przystępujemy do odmawiania wezwania, które każdego dnia jest inne. Po owym wezwaniu należy odmówić modlitwę „Ojcze nasz” oraz „Zdrowaś Mario”.

Później przychodzi czas na tak zwaną modlitwę końcową. Teksty wszystkich modlitw bez trudu można znaleźć w Internecie. Dobrym pomysłem będzie wydrukowanie ich, jeżeli chcemy odmawiać tę nowennę. Nowenna trwa zaledwie 9 dni, a jej odmawianie zajmie niespełna kilka minut dziennie.

Komu w szczególności polecana jest nowenna do św. Peregryna?

Nowennę do św. Peregryna https://www.meritohurt.pl/modlitewniki/nowenny/nowenna-do-sw-peregryna,4943,1.html może odprawiać tak naprawdę każdy, komu zależy na wstawiennictwie tego wyjątkowego świętego. W szczególności jest ona jednak polecana osobom borykającym się z chorobami nowotworowymi.

Święty Peregryn jest bowiem patronem osób chorujących na raka. Ten włoski święty sam doświadczył nieuleczanej choroby, a jedynym ratunkiem miała być amputacja nogi. Święty Peregryn wyprosił jednak u Jezusa uzdrowienie swoją żarliwą modlitwą.

Chorzy odmawiają nowennę najczęściej w intencji uzdrowienia z choroby. Wielu z nich prosi również o nowe siły do walki z rakiem. Nowenna do św. Peregryna jest jednak polecana nie tylko samym chorującym na raka, ale również i ich rodzinom. Najważniejsze jest to, aby modlitwę odmawiać w absolutnym skupieniu.

Już sama modlitwa daje chorym siłę, choć jej rezultaty nie zawsze są takie, jakich oczekujemy.