Wyznajmy naszą wiarę

Osoby wierzące często noszą przy sobie jakiś symbol swojej wiary. Przeważnie jest to krzyżyk na łańcuszku noszony na szyi, różaniec w kieszeni czy w formie pierścionka lub bransoletki. Rzadko kiedy się tym obnoszą, ponieważ wiedzą, że ważniejsze jest to, co mają w sercu niż to, co pokazują ludziom.

Piękny ryngraf na piersi


Czasami jednak decydują się na bardziej widoczne symbole, by pokazać swoją wiarę czy patriotyzm. Jednym z takich sposobów jest przypięcie do swojego ubrania ryngrafu, czyli medalionu w kształcie tarczy. Dawniej był popularny wśród żołnierzy, którzy pokazywali swoja przynależność do wiary katolickiej, a do tego miłość do ojczyzny, za którą aktualnie walczyli. Dodawało im to sił i nadziei, że warto jeszcze raz powstać i spróbować zawalczyć. A podobny sposób działają symbole dla wierzących. https://www.meritohurt.pl/ryngrafy-srebrne.html

Mam siłę, by walczyć


Dewocjonalia to nie tylko ładne ozdoby, które można nosić lub powiesić w domu. To prawdziwy symbol, który przypomina ludziom o tym, na co się sami zdecydowali, ale także o tym, co robiło wiele osób przed nimi. Wystarczy jedno spojrzenie na obrazek ze świętym, by przypomnieli sobie o jego męczeńskiej śmierci, jedno dotknięcie ryngrafu, by pamiętać o Matce Boże, która tak wiele przeszła. Dzięki temu sami znajdą w sobie siłę, by stawiać czoła różnym przeciwnościom każdego dnia. Będzie to zatem nie tylko dobry prezent, ale wspaniały dar pełen nadziei oraz prawdziwej wiary w Boga.