Medalik o wyjątkowym znaczeniu dla Ciebie

Medaliki srebrne to wyjątkowy prezent z okazji I Komunii św. To taki pierwszy symbol wiary, który dziecko może nosić przy sobie. Wraz z nim otrzymuje również Różaniec, modlitewnik oraz świecę. Z czasem niektóre z tych niezwykłych pamiątek zagubią się lub zużyją, warto więc jeszcze raz wybrać wyjątkowy medalik dla siebie.

Dlaczego warto nosić medaliki srebrne?

To chyba wszyscy dobrze wiedzą. Medalik jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Noszenie go to niezwykły akt odwagi, na który nie wszystkich stać. To znak, że nie wstydzisz się Jezusa i Maryi, a w swoim życiu kierujesz się przede wszystkim miłością. Wbrew opiniom, religijne medaliki srebrne nie są amuletami, ale osoby je noszące, uważają, że znajdują się pod szczególną ochroną. A pod czyją? – Oczywiście Boską, ale często za wstawiennictwem Maryi lub innego świętego.

Krzyż św. Benedykta, czy może Niepokalana?

Na awersach i rewersach mogą znajdować się różne postaci. Najczęściej jest to oczywiście Maryja – Niepokalana od św. Katarzyny Laboure, Matka Boska Częstochowska lub Matka Boska z Lourdes – jeśli tylko uważamy, że to ona szczególnie nam pomogła. Może to być także wizerunek Jezusa lub innych świętych, jak na przykład św. Benedykt na wyjątkowym medaliku, czyli tzw. Krzyżu św. Benedykta. My rodacy, często również wybieramy naszego św. Jana Pawła II, ale tak naprawdę wybierzmy dla siebie taki medalik, który tylko dla nas ma wyjątkowe znaczenie.