Biżuteria na komunię dla dziewczynki – jaką wybrać?

Komunia Święta to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Dla nas, dorosłych, to świetna okazja do podarowania dziewczynkom często ich pierwszej biżuterii. Jest to idealny prezent, co do którego możemy mieć pewność, że stanie się praktyczną pamiątką na długie lata. Być może to właśnie podarowany przez nas łańcuszek czy bransoletka zostaną kiedyś przekazane następnemu pokoleniu. Jaka biżuteria na komunię dla dziewczynki będzie więc najlepsza?

Łańcuszki komunijne

Do najbardziej popularnej biżuterii, którą możemy spotkać w roli pamiątki komunijnej z pewnością zaliczyć można wszelkie łańcuszki. Królują wśród nich te, z medalikami z motywami religijnymi lub klasyczne krzyżyki. Biżuteria sama w sobie nawiązująca do religijnej uroczystości ma wiele zalet, lecz często bywa bardzo poważna. Na szczęście, w dzisiejszych sklepach jubilerskich możemy znaleźć przeróżne wzory złotych zawieszek nawiązujących do Komunii Świętej, ale również podkreślających, że są one przeznaczone dla dzieci. Często możemy spotkać wśród nich postać aniołka, serduszka lub koniczynek, a niekiedy kompilację wszystkich tych motywów w jednym łańcuszku

pamiątka komunijna

Kolczyki komunijne

Kolczyki równie często występują jako pamiątka pierwszej komunii. Najczęściej jednak są one dobierane jako komplet do łańcuszka. One również występują pod postacią aniołków, serduszek lub kwiatków. Przy wyborze kolczyków dla małej dziewczynki nie należy martwić się, że nie ma ona przekłutych uszu. Prędzej czy później, z pewnością to zrobi i będzie mogła cieszyć się wspaniałym prezentem komunijnym.