Jaki paschał wybrać do kościoła

Odpowiednie zaopatrzenie i wyposażenie kościoła ma ogromne znaczenie dla odbywających się tam nabożeństw i mszy świętych. Księża oraz osoby odpowiedzialne za zakupy do kościołów, często muszą zmierzyć się z licznymi dylematami – które dotyczą właśnie zakupów. Jeden z nich ma związek z wyborem świecy paschalnej. Paschał to jedna z najważniejszych świec w każdym kościele, która symbolizuje zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.

Oryginalny paschał


Oryginalny paschał to świeca duża i robiąca ogromne wrażenie, wykonana z prawdziwego naturalnego wosku pszczelego. Świeca paschalna ma zatem kolor żółty. Jest pięknie zdobiona, a każde pojedyncze zdobienie ma wyjątkowe znaczenie symboliczne. Prawdziwa świeca tego typu to zatem rzecz wykonana z niezwykłą precyzją przez rzemieślników. Wosk pszczeli pięknie pachnie podczas palenia, co w czasie liturgii z wykorzystaniem świecy paschalnej jest dodatkowym, wyjątkowym wrażeniem dla wiernych.

Świeca paschał z olejowym wkładem


Współcześnie, wszystko co jest wykonane z naturalnego wosku pszczelego, z reguły jest drogie. Księża często decydują się zatem na świece paschalne z wkładem olejowym w środku. Taki wkład można wymienić, zaś sama zewnętrzna część świece pozostaje cały czas taka sama i nie topi się. To zatem rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Pod względem finansowym to bez wątpienia zatem ogromny plus, gdyż zakup wymiennych wkładów olejowych to nie jest już duży koszt.