Światło Boga pod postacią gromnicy

Bóg chce oświetlać drogę swoim wiernym i dawać im nadzieje na lepsze jutro. Pod każdą postacią wtedy możemy poczuć, że mamy pomoc Pana i nawet w najgorszych sytuacjach nie jesteśmy sami. Gromnica jest świecą, która pokazuje osobie, która ją pali, że światło Boga jest wszędzie i potrafi rozwiać nawet najbardziej czarne chmury. Dlatego święto Matki Bożej Gromniczej jest tak bardzo celebrowane.

Wsparcie od Boga

Święto Matki Bożej Gromniczej, jest swoistym potwierdzeniem tego, że Bóg jest zawsze ze swoimi wiernymi. Oświetla im drogę i prowadzi nawet w najtrudniejszych momentach życia. Jest to bardzo cenne, bo dzięki temu mamy pewność, że nie musimy się obawiać samotności i tego, że nigdy nie znajdziemy rozwiązania problemu. Dlatego owe święto, w którym zapalamy gromnicę jest tak celebrowane, bo daje nadzieje i oczyszcza z negatywnych emocji i problemów, a przynajmniej nabieramy do nich dystansu.

Gromnica i jej święto

Świeca gromniczna, którą zapalamy nie tylko w okresie święta określanego bardzo często jako Ofiarowanie Pańskie, ale także zawsze wtedy, kiedy w naszym życiu dzieje się źle. Bywa bardzo pomocna, kiedy w rodzinie panują kłótnie i niezrozumienie. Płomień świecy pozwala nam się uspokoić i nabrać do wszystkiego dystansu. Jest to bardzo pomocne, bo możemy zaprosić Boga do naszego życia i dać mu sygnał, że potrzebujemy wsparcia i pomocy. Dlatego tak wielka ilość chrześcijan z tego korzysta.